Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore
Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore
Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi.

Ceremonia po zhvillohet në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral.

Gjatë kësaj ceremonie janë interpretuar dy himnet, ai i Kosovës dhe i Shqipërisë.

Ndërkaq në fund të takimit presidentët Thaçi e Meta, do të kenë konferencë për media./Express/


Lexo Revisten Online

Shtator, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Shqiptari që rrëmbeu titullin “Më i bukuri i Gjermanisë”
Ç’kohë është kjo?
Ia ka bërë varrin djalit, edhe pse eshtrat ende nuk i janë gjetur
Luftëtari që vlejti sa 1000 ushtarë

http://kosovarja.al/aktualitet/