Djali me kujtim prekës për Ukshin Hotin

Djali me kujtim prekës për Ukshin Hotin
Djali me kujtim prekës për Ukshin Hotin
Djali me kujtim prekës për Ukshin Hotin

Sot 19 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit, djali e kujton me foto të rralla Ukshin Hoti më 16 maj të vitit 1999, atëherë kur lufta gati arriti një vit në Kosovë, ai arriti te fundi i dënimit të tij politik në burgun e Dubravës, pasi u arrestua nga forcat serbe.

Por dhe pse u lirua Ukshin Hoti asnjëherë nuk u kthye në shtëpi. Ndërsa djali i tij, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti ka kujtuar të atin e zhdukur me disa fotografi të rralla. Andin Hoti fotografive të publikuara në rrjetet sociale ia ka shtuar mbishkrimin “Sot 19 vjet, duke kërkuar për TY!” Ukshin Hoti ishte veprimtar dhe intelektual i shquar politik në Kosovë./21Media


Lexo Revisten Online

Gusht, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
E pakrahasueshmja Morenë!
Gjurmëmadhi Qani Mehmedi
Pa Kosovë si pa sy!
Si u mor gabimisht në Hagë Agim Murtezi?

https://kosovarja.al/aktualitet/